Yüksek Riskli Yakınlık

Yüksek riskli yakınlık, pandemi süreçlerinde en çok dikkat edilmesi gereken husustur. Salgın ile rahatsızlanmış bir kimse ile yakın temas kurmak bulaş riskini artırmaktadır. Sosyal mesafe, toplumsal bir bulaşıcı hastalık riskinde kitlesel bulaş riskini korumak için önemli bir mesafe korumasıdır. Pandemi döneminde uzun süre boyunca yakın temasta bulunulması halinde insanlar arasında virüs yayılımı gerçekleşir.

Yüksek riskli yakınlık, enfekte olmuş bir kimse ile yakın temasta bulunulmasında riskin ortaya çıkmasıdır. Semptom göstersin veya göstermesin yakın temas kurallarına uyulması önem arz etmektedir. Sosyal mesafe, hastalığın yayılma riskini azaltmak adına bireyler arasında risk yakınlığını minimum seviyeye indirmektedir.

Bu noktada yüksek riskli bir yakınlık olmaması için yapılması gerekenler;

  • El sıkışma veya kucaklaşma yöntemlerinden kaçınarak arada mesafe bırakılmalıdır.
  • Kalabalık ortamlarda yer almaktan kaçının.
  • Kapalı ortamlarda mümkün olduğunca bulunmamaya gayret edin.
  • İletişim alışkanlıklarınızı mesafe kurallarını gözetecek şekilde değiştirmeye çalışın.

Sosyal mesafe kuralları tek başına yeterli olmayabilir. Pandemi dönemlerinde bulaş riskini ve yayılma hızını azaltmaya yardımcı olacak çözümler kullanılmalıdır. En çok yardımcı olacak çözümlerde ise giyilebilir, hızlı ve kolay kullanımı ile yüksek koruma sağlayan sistemler tercih edilmelidir. Özellikle işyerinde çalışanlar arasında bulaş riskini ortadan kaldırmak için inContact sistemimizi kullanabilirsiniz.

Yüksek Koruma Düşük Risk

Sosyal mesafenin tek başına korumaya yeterli olmamasıyla çalışanlarınız arasında sağlayacağınız yüksek koruma sayesinde toplumsal sağlığın korunmasına da destek olacaksınızdır. inContact ile işyerinde sosyal mesafeyi koruyarak çalışanlarınız arasında yakınlığı kontrol altına alabilirsiniz. Kolay kullanımı, hızlı kurulumu, düşük enerji tüketimi, anlık raporlama ve giyilebilir teknolojiye sahip olduğu özellikleri ile işyerinizde sağlıklı çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Herkes tarafından sosyal mesafe koruması için çaba gösterilmeli ve yeni normal düzene geçiş hızlı bir şekilde sağlanmalıdır. Yardımcı kolay çözümler ile yüksek koruma sağlayarak riskleri minimum seviyelere indirgeyebilirsiniz.

Yüksek Riskli Yakınlık

Yüksek riskli temasların işyerinizde meydana gelmesini önlemek amacıyla, bir RF cihazı aracılığıyla çalışanlarınızın birbirlerine olan yakınlığını kontrol altına alabilirsiniz. Her bir çalışanınızın arasındaki mesafe 1,5 metrenin altına düştüğü takdirde cihaz tarafından uyarı verilerek sosyal mesafenin korunması sağlanır. Yakınlık uyarısı ile birlikte bu temasın ne kadar süre gerçekleştiği ise yine inContact ile hesaplanmaktadır. Toplamda 20 kişiye kadar çalışanın temas durumu takip edilerek herhangi bir çalışanın hasta olduğunda ya da semptomlar gösterdiğinde temasta bulunan çalışanlar karantinaya alınır ve bulaş riski minimum seviyeye indirilir.